5 აპრილს, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ოლივერ კოჩანს, საერთაშორისო მენეჯმენტის ინსტიტუტის, შვეიცარია, რეგიონალურ მენეჯერს უმასპინძლა.
ვიზიტი გაცნობითი სახის იყო, რომლის ფარგლებშიც მხარეები ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულების ხელმოწერაზე შეთანხმდნენ, რაც სამომავლოდ CU-ის სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ სხვადასხვა მოკლევადიანი და საზაფხულო სკოლის პროგრამებით შვეიცარიაში. საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ IMI წამყვანი ინსტიტუტია მასპინძლობის მიმართულებით შვეიცარიაში, რომელიც 20 წელზე მეტია მანჩესტერის მეტროპოლიტენის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის ფარგლებში გასცემს ბრიტანეთში აღიარებულ საგანმანათლებლო ხარისხს. IMI სტუდენტებს აგრეთვე სთავაზობს პროგრამებს მენეჯმენტის, კულინარიის და სასტუმროს მენეჯმენტის მიმართულებით, რომლებიც დაფუძნებულია პრაქტიკული ტრენინგისა და სწავლების კომბინაციაზე.

On April 5, the International Relations Department hosted Mr. Oliver Kocan, Regional Manager of the IMI Institute of International Management, Switzerland.
The visit was of an introductory nature, during which, the parties have mutually agreed to sign the Memorandum of Understanding, which in the future will enable CU students to engage in various short-term and summer school programs in Switzerland. The representatives of the International Relations Department also shared the information regarding the educational programs, international programs and achievements of the University.
It should be highlighted that IMI Institute of International Management is the leading Hospitality school in Switzerland, which for over 20 years works together with Manchester Metropolitan University and delivers UK-accredited degrees. IMI Institute of International Management also offers international students’ programs in Management, Culinary Arts and Hotel Management, which are based on a combination of practical training and teaching.