17 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ბრნოს მენდელის უნივერსიტეტის, ჩეხეთის რესპუბლიკა, ბიზნესისა და ეკონომიკის ფაკულტეტის ასოცირებულ პროფესორს, სილვი ფორმანკოვას უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, უნივერსიტეტში მოქმედ პროგრამებზე, საერთაშორისო აკრედიტაციებზე და მიღწევებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას ასევე ესწრებოდა კავკასიის ბიზნესის სკოლის სამეცნიერო კვლევითი ცენტრის დირექტორი და პროფესორი, ერეკლე პირველი. შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა მდგრადობისა და სოციალური პასუხისმგებლობის თემებზე კვლევის მიმართულებითა და განხორციელებული პროექტების შესახებ გაუზიარეს ერთმანეთს ინფორმაცია.
აღსანიშნავია ისიც, რომ კავკასიის უნივერსიტეტმა ასევე მოიპოვა დაფინანსება ერაზმუს+ ის კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში მენდელის უნივერსიტეტთან, რაც კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ბიზნესის სკოლის სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს შესაძლებლობას მისცემს მოიპოვონ დაფინანსება და ისარგებლონ სემესტრული/მოკლევადიანი მობილობით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

On 17th of October Caucasus University hosted Sylvie Formankova (PhD), Assoc. Prof. from the Faculty of Business and Economics of Mendel University in Brno, Czech republic.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the Department of International Relations from Caucasus University. During the meeting, the parties reviewed the existing partnership between the universities, exchanged the information about the educational programs, international programs, international accreditations and achievements.
On behalf of Caucasus University, the Head of Scientific-Research Center, Prof. Erekle Pirveli also attended the meeting. Within the framework of the meeting, the parties shared information about the research and implemented projects on the topics of sustainability and social responsibility.
Caucasus University established a partnership with Mendel University in 2019, which offers semester exchange mobility opportunities to the students of Caucasus School of Business and School of Economics.
It should be noted that the parties signed a partnership within the Erasmus+ International Credit Mobility program. The cooperation agreement signed between Mendel University in Brno and Caucasus University, will enable academic personal and undergraduate students of the Architecture program to benefit from the mobility at the partner university.