24 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტს მენდელის უნივერსიტეტის, ჩეხეთის რესპუბლიკა, საერთაშორისო ოფისის წარმომადგენლები ეწვივნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილესთან, ანი თავართქილაძესთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე სტუმრები გაეცნენ ინფორმაციას უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამების, საერთაშორისო აკრედიტაციებისა და მიღწევების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ ის კრედიტ მობილობის პროგრამის, 2024 წლის პროექტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტსა და მენდელის უნივერსიტეტს შორის კიდევ ერთი ახალი თანამშრომლობა გაფორმდა.
მომავალი წლიდან, კავკასიის ბიზნესის, ეკონომიკის, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და დიპლომატიის და ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საფეხურის პროგრამების სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, ერაზმუსის დაფინანსება მოიპოვონ და ერთი სემესტრით გაემგზავრონ სასწავლებლად ქალაქ ბრნოში. ერაზმუს+ ის პარტნიორობა ასევე მოიცავს მობილობებს აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.

On June 24, representatives from the International Office of Mendel University, Czech Republic, have visited Caucasus University.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the Deputy Director of the International Relations Department, Ani Tavartkiladze. During the meeting, the parties discussed the existing partnership between the universities, furthermore, the guests received information regarding the educational programs, international programs, international accreditations and achievements of the university.
Caucasus University established partnership with Mendel University in 2019, which offers semester exchange mobility opportunities to the students of Caucasus School of Business and School of Economics.
It should also be noted that, within the Erasmus+ International Credit Mobility 2024 project, Caucasus University and Mendel University have established the new partnership.
From the next year, undergraduate students of Business, Economics, International Relations and Diplomacy and European Studies programs, will have the opportunity to apply for the Erasmus+ funding and spend one academic semester in Brno. Erasmus+ partnership also includes mobilities for administrative and academic personnel of CU.