20 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესპანეთის საქმეთა დროებითი რწმუნებული, მარკოს გრანადოს გომესი და სერვანტესის ინსტიტუტის სასწავლო დარგის ხელმძღვანელი, ლუის როხერ როდრიგეზ პანიაგუა ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან, კახა შენგელიასთან. უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ანა თავართქილაძე, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, ხათუნა ბასილაშვილი, უცხო ენების კათედრის ხელმძღვანელი და ამალია მხითარიანი, ესპანური ენის კათედრის ხელმძღვანელი.
მხარეებმა ასევე განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და სერვანტესის ინსტიტუტს შორის სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობა, რაც ცენტრისა და ენის შესწავლის პოპულარიზაციის შესაძლებლობას შექმნის სტუდენტებისათვის.

On May 20th, H.E Marcos Granados Gómez, Charge’ d’Affaires a.i of Spain in Georgia and Mr. Luis Roger Rodriguez Paniagua, Head of Studies of Instituto Cervantes, have visited Caucasus University.
In the framework of the visit, a meeting has been held with the president of the Caucasus University, Kakha Shengelia. On behalf of the Caucasus University, Ms. Ana Tavartkiladze, Deputy Director of International Relations Department, Mrs. Khatuna Basilashvili, Director of Foreign Languages Center and Mrs. Amalia Mkhitariani, Head of the Spanish Language Academic Unit, also attended the meeting.
The parties also discussed the possible partnership between the Instituto Cervantes and Caucasus University, which will create an opportunity to promote the center and Spanish language among the students.