15 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა ავსტრიის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ინსბურკის მენეჯმენტის ცენტრის (MCI Management Center Innsbruck), ავსტრიის ერზმუს+ ის ეროვნული ოფისის (National Agency Erasmus+ Education Austria),ზალცბურგის საუნივერსიტეტო კოლეჯის (University College of Teacher Education Salzburg), ზალცბურგის უნივერსიტეტის (University of Salzburg), გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტისა (University of Applied Sciences) და კლასერფურტის უნივერსიტეტის (University of Klagenfurt) წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად განეხილათ უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობა, მიღწევები და სამომავლო გეგმები.
შეხვედრები გაიმართა კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანთან ელენე ჯღარკავასთან, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან ეკა აკობიასთან, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანთან დავით ნატროშვილთან, ასევე ეკონომიკის სკოლის დეკანთან იოსებ ბერიკაშვილთან და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დერექტორთან ირენა მელუასთან.
ვიზიტის ფარგლებში განხორციელებული სამუშაო შეხვედრებისას მხარეებმა თანამშრომლობის შესაძლებლობები განიხილეს, სამომავლოდ დაგეგმეს ორმაგი ხარისხისა და გაცვლითი პროგრამების განვითარება. გასათვალიწინებელია, რომ მხარეებმა გამოხატეს საერთაშორისო პროექტების ერთობლივად განხორციელების სურვილი.
გასათვალისწინებელია, რომ ავსტრიის დელეგაცია საქართველოს ერაზმუს+ ის ეროვნული ოფისის მიერ ორგანიზებული კონტაქტური სემინარის ფარგლებში ეწვივა, რომლის მთავარი მიზანი ქართულ-ავსტრიული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის ურთიერთობის გაღრმავება გახლდათ.

On May 15, the Foreign Relations and Projects Department of Caucasus University hosted representatives of Austrian higher education institutions.
Representatives of MCI Management Center Innsbruck, National Agency Erasmus+ Education Austria, University College of Teacher Education Salzburg, University of Salzburg, University of Applied Sciences and the University of Klagenfurt together with representatives of Caucasus University discussed cooperation, achievements and future plans between the Universities.
Meetings were held with the Dean of Caucasus School of Business – Dr. Elene Jgharkava, Dean of School of Governance – Dr. Eka Akobia, Dean of School of Humanitarian and Social Sciences – Mr. David Natroshvili, Dean of School of Economics – Dr. Ioseb Berikashvili and Director of International Relations and Projects Department – Ms. Irena Melua.
During the visit, the parties discussed possibilities of cooperation and planned future prospects of implementation of dual quality and exchange programs. The parties expressed their desire to jointly carry out international projects.
It should be noted that the Austrian delegation visited Georgia within the framework of a consultative seminar organized by Erasmus + National Office of Georgia, the main purpose of which is to deepen the relationship between Georgian-Austrian higher education institutions.