პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
15-19 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი, წარმომადგენელს ერაზმუს+ ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. ასევე, ჩაინიშნა გაცნობითი შეხვედრა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის აპარატის ხელმღვანელთან, ქალბატონ სვეტლანა ქევხიშვილთან.
აღსანიშნავია უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

From 15 to 19 June, the International Relations Department of Caucasus University hosted a representative of the Cracow University of Economics within the framework of an Erasmus+ staff mobility programme.
During the visit, an introductory meeting was held with representatives of the International Relations Department of Caucasus University. Throughout the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the two institutions. The department representatives provided the guest with information about the university’s academic programmes, international initiatives, and key achievements. An introductory meeting was also arranged with Ms. Svetlana Kevkhishvili, Head of the President’s Office of Caucasus University.
It is worth noting that the inter-institutional agreement between the universities provides opportunities for the mobility of academic and administrative staff, as well as students, within the framework of both teaching and research activities.