23 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა ვილდაუს გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, გერმანია, წარმომადგენელს მილენა ლოტერს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, უნივერსიტეტში მოქმედ პროგრამებზე, საერთაშორისო აკრედიტაციებზე და მიღწევებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტი და ვილდაუს გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი 2021 წლიდან ქართველ და უცხოელ სტუდენტებს სთავაზობს ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო სივრცეში პირველ აკრედიტირებულ ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამას ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტში.
აღსანიშნავია ისიც, რომ მხარეებმა ისაუბრეს ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში სამომავლო თანამშრომლობის გაფორმების შესახებ. აღნიშნული პროგრამა კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს, შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

On May 23, the Department of International Relations of Caucasus University hosted Milena Lotter, a representative of Wildau University of Applied Sciences, Germany.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with representatives of the Department of International Relations at Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, the programs offered at the university, international accreditations, and recent achievements.
Since 2021, Caucasus University and Wildau University of Applied Sciences have been offering Georgian and international students the first accredited joint master’s program in Digital Logistics Management within the Georgian higher education space.
It is also worth noting that the parties discussed the possibility of establishing future cooperation within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Program. This program would provide students and academic staff from the Bachelor's and Master's programs in Technology at Caucasus University with the opportunity to participate in exchange programs at the partner university.