24-28 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ერასმუს + ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, კოდოლანი იანოშ უნივერსიტეტის, უნგრეთი (Kodolanyi Janos University, Hungary) დელეგაციას უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი სახის შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, დაიგეგმა კონკრეტული აქტივობები მიმდინარე პროექტის დასრულებამდე და შედგა შეთანხმება 2024 წლის ერასმუს+ კრედიტ მობილობის ფარგლებში ახალი პროექტის წარდგენაზე. ასევე, კოლეგებმა პარტნიორი უნივერსიტეტიდან მიიღეს ინფორმაცია კავკასიის უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
კოდოლანი იანოშის უნივერსიტეტი ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული მნიშვნელობის პარტნიორია უნგრეთში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

Visit of Erasmus + Partner University Representatives to Caucasus University
On November 24-28, the Department of International Relations of the Caucasus University hosted a delegation from Kodolanyi Janos University, Hungary within the framework of Erasmus + administrative staff mobility.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the Department of International Relations of the Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, specific activities were planned before the completion of the current project and an agreement was reached on the submission of a new project within the Erasmus+ credit mobility of 2024. Furthermore, the colleagues from the partner university received information about the educational programs, international programs and achievements of the Caucasus University.