არაბთა გაერთიანებული საამიროების ელჩის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
24 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ არაბთა გაერთიანებული საამიროების ელჩს აჰმედ ალნუაიმს (Ambassador Ahmed Alnuaimi) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, მხარეებს შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია.
აღსანიშნავია, რომ შეხვედრის მსვლელობისას განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსის გახსნაზე დუბაიში. აგრეთვე,  განხილულ იქნა შესაძლო თანამშრომლობის საკითხები, როგორც არაბთა გაერთიანებული საამიროების უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან თანამშრომლობის გაღრმავების ისე კვლევითი და მოკლევადიანი პროგრამების დაგეგმვის შესაძლებლობებზე.

On May 24, the President of the Caucasus University, Kakha Shengelia, hosted the Ambassador of the United Arab Emirates, Ahmed Alnuaimi.
Within the framework of the visit, a working meeting was held between the parties, in which Irena Melua, vice-president for internationalization, and Ketevan Karbaia, director of the international relations department, participated from the Caucasus University side.
It should be noted that during the meeting special attention was paid to the opening of the campus of the Caucasus University in Dubai. The possibility of deepening cooperation with higher education institutions in the United Arab Emirates as well as the planning of research and short-term programs were also considered.