19 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს თურქმენეთში კონსტანტინე საბიაშვილს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ, უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია.
შეხვედრაზე მხარეებმა სამომავლო გეგმებისა და თანამშრომლობის გაღრმავების შესახებ ისაუბრეს, აგრეთვე განიხილეს თურქმენეთის უნივერსიტეტებთან სხვადასხვა მიმართულებით თანამშრომლობის შესაძლებლობები.

On September 19, the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, hosted the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Georgia to Turkmenistan, Konstantine Sabiashvili.
Within the framework of the visit, a work meeting was held, which was attended by the president of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, the vice-president in the direction of internationalization, Irena Melua, and the director of the international relations department, Ketevan Karbaia.
At the meeting, the parties spoke about future plans and deepening of cooperation, and also discussed the possibilities of cooperation with the universities of Turkmenistan in various fields.