17-21 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა შუა აღმოსავლეთის ტექნიკური უნივერსიტეტის, თურქეთი (Middle East Technical University, Turkey) წარმომადგენელს Erasmus + ადმინისტრაციული მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმრებს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტისა და სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის წარმომადგენლებთანაც, მხარეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს გამოცდილება და ისაუბრეს უნივერსიტეტებში არსებული გამოწვევების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, შუა აღმოსავლეთის ტექნიკური უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია თურქეთში. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის როგორც სტუდენტების, ასევე ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On June 17-21, the Department of International Relations of the Caucasus University hosted a representative of the Middle East Technical University, Turkey within the Erasmus + administrative mobility program.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the Department of International Relations of the Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, furthermore, the representatives of the department shared the information regarding the educational programs, international programs and achievements of the university to the guests.
A meeting was also held with the representatives of the Marketing and Public Relations Department of the Caucasus University and the Student and Organizational Events Department, the parties shared their experiences and talked about the challenges in the universities.
It should be noted that within the Erasmus+ credit mobility program, Middle East Technical University is an important partner of Caucasus University in Turkey. Cooperation aims at the mobility of both students and administrative and academic staff between universities.