16 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა რენის უნივერსიტეტის, საფრანგეთი, დელეგაციას უმასპინძლა.
კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ სებასტიენ ლე პიკარდი, რენის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ევროპული და საერთაშორისო სტრატეგიული მიმართულებით და დიდიე მინერი, რენის პოლიტიკურ მეცნიერებათა სკოლის (Science Po) საერთაშორისო სტრატეგიული მიმართულების დირექტორსა და პოლიტიკისა და საზოგადოების განყოფილების ხელმძღვანელი.
აღნიშნულ უნივერსიტეტებთან კავკასიის უნივერსიტეტი ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის კონსორციუმის ფარგლებში თანამშრომლობს. შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს უნივერსიტეტებს შორის ორმაგი ხარისხის პროგრამების განვითარების, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამების ფარგლებში მენეჯმენტის, ისტორიის, სამართლის, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პოლიტიკური მეცნიერებების მიმართულებით სტუდენტების გაცვლის შესაძლებლობა. აგრეთვე, ერაზმუს+ ის პროექტის ფარგლებში დაფინანსებაზე ერთობლივი განაცხადის მომზადება და მოკლევადიანი პროგრამების მიმართულებით თანამშრომლობა, რაც უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს პრიორიტეტს წარმოადგენს.
კავკასიის უნივერსიტეტი საფრანგეთის 20-ზე მეტ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებასთან თანამშრომლობს და სტუდენტებსა და აკადემიურ- ადმინისტრაციულ პერსონალს სთავაზობს სხვადასხვა ტიპის გრძელვადიან და მოკლევადიან პროგრამებს. უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის საფრანგეთი ერთ-ერთი მოწინავე და პრიორიტეტული დესტინაციაა.

On May 16, the President of Caucasus University hosted a delegation from the University of Rennes, France.
Caucasus University welcomed Sébastien Le Picard, Vice President for European and International Strategy at the University of Rennes, and Didier Minier, Director of International Strategy, Head of Politics and Society Department at Sciences Po Rennes.
Caucasus University collaborates with these institutions within the framework of the French-Georgian University Consortium. During the meeting, the parties discussed the development of dual degree programs between the universities, as well as student exchange opportunities in the fields of management, history, law, international relations and political science through international exchange programs. Parties also explored the possibility of preparing a joint application for Erasmus+ funding and collaboration on short-term programs — one of the key priorities in the university's internationalization strategy.
Caucasus University cooperates with more than 20 higher education institutions in France, offering a variety of long-term and short-term programs to students, as well as academic and administrative staff. France is considered one of the leading and priority destinations for the university’s students.