ხელშეკრულება გაფორმდა უნივერსიტეტების ბიზნესის სკოლებს შორის და ითვალისწინებს სტუდენტთა სემესტრულ გაცვლით პროგრამებს. აღნიშნული შეთანხმება კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის სტუდენტებს საშუალებას მისცემს აკადემიური სემესტრი გაატარონ გერმანიის ერთ-ერთ წამყვან ბიზნეს სკოლაში.
აღსანიშნავია, რომ ჰამბურგის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლა გამოირჩევა კვლევაზე დაფუძნებული სწავლებით და მონაცემებზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებების მიღების ხელშეწყობით. ბიზნესის სკოლა აერთიანებს 4,000-ზე მეტ სტუდენტს და ორიენტირებულია პასუხისმგებელი ლიდერების ჩამოყალიბებაზე, რომლებიც ემსახურებიან მდგრადი განვითარების პრინციპებსა და თანამედროვე ბიზნეს გამოწვევების მართვას.
ჰამბურგის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლა ფლობს ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ საერთაშორისო აკრედიტაციას — EQUIS (2023) და ბიზნეს ადმინისტრირების კვლევების მიმართულებით იკავებს მე-3 პოზიციას გერმანიაში (Wirtschaftswoche Ranking 2024).

The agreement was signed between the business schools of the two universities and includes semester-long student exchange programs. This agreement will allow students from the Caucasus School of Business to spend an academic semester at one of Germany’s leading business schools.
It is worth noting that the University of Hamburg Business School is distinguished by its research-based teaching model and the promotion of data-driven decision-making. The school has over 4,000 students and is focused on developing responsible leaders who uphold the principles of sustainable development and are prepared to address contemporary business challenges.
The University of Hamburg Business School holds one of the most prestigious international accreditations EQUIS (2023) and ranks 3rd in Germany for business administration research (Wirtschaftswoche Ranking 2024).