4 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და აბუ დაბის მენეჯმენტის სკოლას (ADSM) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და ADSM-ის პრეზიდენტმა, მარკ პაულინმა.
მემორანდუმის ფარგლებში, მხარეები ახალგაზრდების განათლებისა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას ისახავენ მიზნად. თანამშრომლობა სტუდენტებისთვის პრაქტიკული გამოცდილების მიღებას, გაცვლით პროგრამებსა და ერთობლივი საგანმანათლებლო ინიციატივების განხორციელებას მოიცავს.
ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებიც ესწრებოდნენ, რომლებმაც მემორანდუმის ხელმოწერის შემდეგ პროფესიული ტრენინგი გაიარეს. შეხვედრა კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯია უნივერსიტეტის საერთაშორისო პარტნიორობების გაძლიერებისკენ, რაც სტუდენტებს ახალ შესაძლებლობებს სთავაზობს გლობალური განათლებისა და კარიერული განვითარების მიმართულებით.

Caucasus University and Abu Dhabi School of Management (ADSM) signed a memorandum of cooperation on March 4. The agreement was signed by Caucasus University President Kakha Shengelia and ADSM President Mark Paulin.
Within the framework of the memorandum, the parties aim to promote the education and professional development of young people. The cooperation includes practical experience for students, exchange programs and implementation of joint educational initiatives.
The event was also attended by the students of the Caucasus University, who received professional training after the signing of the memorandum. The meeting is another important step towards strengthening the university's international partnerships, which offers students new opportunities for global education and career development.