13 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში ამერიკის შეერთებული შტატების კონსულის საქართველოში, ჟენეტ რებერისა და კულტურის ატაშეს, ჯულიოს თაის ოფიციალური ვიზიტი გაიმართა.
ამერიკის შეერთებული შტატების კონსულმა და კულტურის ატაშემ სტუდენტებთან შეხვედრა გამართა თემებზე: "საზღვარგარეთ სწავლა და აკადემიური გაცვლითი პროგრამების ასპექტები აშშ-ში - პროგრამების ხელმისაწვდომობა, ვიზის აპლიკაციის შევსება და მოპოვების შესაძლებლობა."
შეხვედრას დაესწრნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია, უნივერსიტეტის სტუდენტები და ადმინისტრაციის თანამშრომლები.

On June 13, Caucasus University was visited by the US Consul in Georgia, Ms. Jeanette M. Reber and Culture Attaché, Mr. Julius Towers.
The United States Consul and the Culture Attaché met with students and spoke about topics such as ‘Learning abroad and aspects of academic exchange programs in the US - access to programs, visa applications procedures and opportunities.’
The meeting was attended by Caucasus University President, Dr. Kakha Shengelia, the University students and administrative staff.