8 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, AUF-ის ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონულ დირექტორს, მუჰამედ კეტატას და ამავე ორგანიზაციის პერსონალს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა დაიგეგმა უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, ანი თავართქილაძე.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა მიმოიხილეს უნივერსიტეტში განხორციელებული პროექტები და სიახლეები საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართულებით, ასევე სამომავლოდ ერთობლივი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობები.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი 2022 წლიდან ფრანკოფონიის საუნივერსიტეტო სააგენტოს (AUF) წევრია. საუნივერსიტეტო სააგენტო აერთიანებს 120-მდე ქვეყნის 1000-ზე მეტ საგანმანათლებლო დაწესებულებას.

On November 8, the President of the Caucasus University, Kakha Shengelia, hosted the AUF Central and Eastern European Regional Director, Mohamed Ketata, alongside the staff of the same organization.
A working meeting with university representatives was planned as part of the visit. The meeting was attended by the Vice-President for Internationalization, Ms. Irena Melua, as well as the Director of International Relations Department, Ms. Ketevan Karbaia and Deputy Director of International Relations Department, Ms. Ani Tavartkiladze.
During the meeting, the parties reviewed the projects implemented at the university and innovations in the direction of international cooperation, as well as the possibilities of implementing joint projects in the future.
It should be noted that Caucasus University has been a member of the Francophone University Agency (AUF) since 2022. AUF unites more than 1000 educational institutions from 120 countries.
The organization is one of the leading educational associations, which creates a number of new opportunities in the direction of the development of internationalization of universities.