კავკასიის უნივერსიტეტში, უცხოელი სტუდენტებისათვის ქართული ენისა და საქართველოს ისტორიის შესახებ ინტეგრირებული შეხვედრა გაიმართა.
ღონისძიების ფარგლებში, მონაწილეებმა მოისმინეს ფილოლოგიის დოქტორ ნათია ფუტკარაძის ლექცია- ქართული ენის, ცნობილი ქართველი მწერლებისა და მოღვაწეების შესახებ; შეხვედრა ინგლისურ ენაზე წარიმართა, მოგვიანებით კი, პრაქტიკული დავალების შესასრულებლად, სტუდენტები ეწვივნენ თბილისის ზღვაზე მდებარე მონუმენტს – „საქართველოს მემატიანე“.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ინდოეთიდან და ნიგერიიდან ჩამოსული კავკასიის მედიცინისა და ჯანდაცვის სკოლის მეორე კურსის სტუდენტები.

An integrated meeting about the Georgian language and the history of Georgia was held for foreign students at Caucasus University.
Within the framework of the event, the participants listened to the lecture by Dr. Natia Futkaradze - about the Georgian language, famous Georgian writers and figures; The meeting was held in English, and later, to complete a practical task, the students visited the monument at the Tbilisi sea - "Chronicle of Georgia".
The meeting was attended by second-year students of Caucasus School of Medicine and Healthcare Management from India and Nigeria.