კვლევითი ცენტრებისა და კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტის საკოორდინაციო შეხვედრა
19 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტისა და სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრების წარმომადგენელთა შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა დეპარტამენტსა და კვლევით ცენტრებს შორის ინფორმაციის გაცვლა, განხორციელებული აქტივობების მიმოხილვა და დაგეგმილი ინიციატივების გაცნობა.
განხორციელებული აქტივობების ფარგლებში კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა მიღწევებზე შემდეგი მიმართულებებით: კვლევის პროდუქტიულობის გაზრდა, კვლევით ცენტრებთან სისტემური შეხვედრების  პრაქტიკის დამკვიდრება, ახალი ინიციატივებისა და მიდგომების დანერგვა კვლევითი ცენტრების გაძლიერებისა და მათი ხილვადობის გაზრდის მიზნით.
ასევე, დეპარტამენტმა წარადგინა სამომავლო ხედვა და კონკრეტული ინიციატივები, რომლებიც მიზნად ისახავს კვლევით ცენტრებს შორის ინფორმაციის გაზიარების გაუმჯობესებას, გაციფრულების გზით ცენტრებს შორის ურთიერთობის გაძლიერებას, და კვლევითი ცენტრებისა და აკადემიური პერსონალის კვლევითი საქმიანობის ხილვადობის კიდევ უფრო გაზრდას.
შეხვედრის მიმდინარეობისას დასახელდა 2025/2026 და 2026/2027 აკადემიური წლების აქტუალური თემები და პრიორიტეტული ამოცანები. ასევე, განხილული იქნა ძირითადი გამოწვევები როგორც შიდა ინსტიტუციური, ასევე საერთაშორისო კუთხით, და კიდევ ერთხელ დადასტურდა უნივერსიტეტის სტრატეგიული ხედვა რეგიონული და საერთაშორისო მასშტაბით გაძლიერების მიმართულებით.

On March 19, a meeting was held at Caucasus University with the participation of representatives from the Research Facilitation Department and the university’s research centers.
The purpose of the meeting was to facilitate the exchange of information between the Department and research centers, review implemented activities, and present planned initiatives.
Within the framework of the implemented activities, the Research Facilitation Department placed particular emphasis on achievements in the following areas: increasing research productivity, establishing a practice of systematic meetings with research centers, and introducing new initiatives and approaches aimed at strengthening research centers and enhancing their visibility.
The Department also presented its future vision and specific initiatives focused on improving information sharing among research centers, strengthening inter-center collaboration through digitalization, and further increasing the visibility of research activities carried out by both research centers and academic personnel.
During the meeting, key thematic areas and priority objectives for the 2025/2026 and 2026/2027 academic years were outlined. In addition, major challenges were discussed from both institutional and international perspectives, and the university’s strategic vision for strengthening its position at regional and international levels was reaffirmed.