14 და 15 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტში, CSB-ის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
თამარ გეგელიძე - „The effects of Covid-19 on intrinsic and extrinsic motivators in public healthcare institutions (Based LEPL Tbilisi State Medical University’s structural units)“
ივანე ხურცია - „Covid-19-ის გავლენა ელექტრონული კომერციის მომხმარებელთა ყიდვის ქცევაზე“
მარიამ დალაქიშვილი - „ადმინისტრაციული რგოლის თანამშრომელთა მოტივაცია უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (კერძო უსდ-ების მაგალითზე)“
ზიზი გელენიძე - „Exploring the Presence and Integration of Emotional Intelligence in Human Resources Management (HRM) Practices of the Organizations Operating in Georgia“
ლიკა ტოკლიკიშვილი - "The effect of interest rate and inflation rate on exchange rates in Georgia"
ვანიკო აბესაძე - „მზის ენერგიის გამოყენების პერსპექტივები და უპირატესობები (კომპანია”მადარტის” მაგალითზე)“
გიორგი ძერია - „ქართულ ბაზარზე ინოვაციური საბანკო პროდუქტების დანერგვა და მენეჯმენტი“
ქეთევან ნუცუბიძე - „კაპიტალის სტრუქტურის ანალიზი და მისი გავლენა ბანკის ფინანსურ მაჩვენებლებზე პანდემიამდე და პანდემიის შემდგომ (TBC ბანკის მაგალითზე)“
14 აპრილს სამაგისტრო ნაშრომების დაცვას ესწრებოდნენ კომისიის წევრები: თენგიზ თაქთაქიშვილი; თეო ნეფარიძე; თამარ ცერცვაძე
15 აპრილს სამაგისტრო ნაშრომების დაცვას ესწრებოდნენ კომისიის წევრები: ერეკლე პირველი, ვახტანგ ბერიშვილი, ნუგზარ სხირტლაძე

On April 14 and 15, CSB Master's program students defended their theses at Caucasus University.
Tamar Gegelidze - „The effects of Covid-19 on intrinsic and extrinsic motivators in public healthcare institutions (Based LEPL Tbilisi State Medical University’s structural units) “
Ivane Khurtsia - "The Impact of Covid-19 on E-Commerce Consumer Behavior"
Mariam Dalakishvili - "Motivation of Administrative Staff in Higher Education Institutions (on the Example of Private HEIs)"
Zizi Gelenidze - „Exploring the Presence and Integration of Emotional Intelligence in Human Resources Management (HRM) Practices of the Organizations Operating in Georgia “
Lika Toklikishvili - "The effect of interest rate and inflation rate on exchange rates in Georgia"
Vaniko Abesadze - "Perspectives and Benefits of Using Solar Energy (on the Example of Madart)"
Giorgi Dzeria - "Introduction and Management of Innovative Banking Products in the Georgian Market"
Ketevan Nutsubidze - "Analysis of the capital structure and its impact on the bank's financial performance before the pandemic and after the pandemic (on the example of TBC Bank)"
On April 14, the following members of the commission were present at the defense: Tengiz Taktakishvili; Teo Neparidze; Tamar Tsertsvadze
On April 15, the following members of the commission were present at the defense: Erekle Pirveli, Vakhtang Berishvili, Nugzar Skhirtladze