14 დეკემბერს კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის ეკონომიკის სკოლის, ეკონომიკის ინგლისურენოვანი სადოქტორო პროგრამის სტუდენტის, დავით უტიაშვილის სადისერტაციო ნაშრომის - Measuring Shadow Economy in Georgia Using Household Microdata დაცვა გაიმართა. დისერტაციის სამეცნიერო ხელმძღვანელ იყო ასისტენტ-პროფესორი, მარიამ ხარაიშვილი.
სოფიკო სხირტლაძე, მოწვეული ლექტორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა (ISET);
- მარიამ ხარაიშვილი, ასისტენტ-პროფესორი, ეკონომიკის სკოლა, კავკასიის უნივერსიტეტი;
- ვანო ბენიძე, პროფესორი, ეკონომიკის სკოლა, კავკასიის უნივერსიტეტი;
- ერეკლე პირველი, პროფესორი, ბიზნესის სკოლა, კავკასიის უნივერსიტეტი;
- თენგიზ თაქთაქიშვილი, პროფესორი, ბიზნესის სკოლა, კავკასიის უნივერსიტეტი.
დაცვაზე დოქტორანტმა წარადგინა ნაშრომის პრეზენტაცია და უპასუხა დასმულ შეკითხვებს, რის შემდეგაც ნაშრომზე რეცენზენტის, (პროფესორი ვანო ბენიძის) შეფასებები წარმოადგინა კომისიის თავმჯდომარე სოფიკო სხირტლაძემ.
სადისერტაციო კოლეგიის შეფასებით, დავით უტიაშვილმა წარმატებით დაიცვა ნაშრომი და მიენიჭა ეკონომიკის დოქტორის ხარისხი.

On December 14, 2023, the public defence of the dissertation titled "Measuring Shadow Economy in Georgia Using Household Microdata" by Davit Utiashvili, a student in the English-language doctoral program at the School of Economics, took place at Caucasus University.
- Sophiko Skhirtladze, Guest Lecturer, International School of Economics at Tbilisi State University (ISET);
- Mariam Kharaishvili, Assistant Professor, School of Economics, Caucasus University;
- Vano Benidze, Professor, School of Economics, Caucasus University;
- Erekle Pirveli, Professor, School of Business, Caucasus University;
- Tengiz Taktakishvili, Professor, School of Business, Caucasus University;
During the defense, the doctoral candidate presented the dissertation and addressed questions. Afterwards, the chairman of the commission, Sophiko Skhirtladze, presented the evaluations of the reviewer, Professor Vano Benidze.
According to the assessment of the dissertation board, Davit Utiashvili successfully defended his dissertation and was awarded the degree of Doctor of Economics.