4 აპრილს, ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, ნატოს დაარსების დღესთან დაკავშირებით გამართულ ლექციას, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებიც სტუმრობდნენ.
შეხვედრა გახსნა საგარეო საქმეთა სამინისტროს ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის დირექტორმა თამარა წულეისკირმა, ლექცია წაიკითხა - საგარეო საქმეთა სამინისტროს უსაფრთხოების პოლიტიკის და ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის დეპარტამენტის ნატო-ს სამმართველოს უფროსმა - ვერა ხაჟალიამ.
ლექციაზე განიხილეს ნატოს მიზნები და ამოცანები, ნატო-საქართველოს თანამშრომლობა, ასევე ყურადღება გაამახვილეს დღეს მიმდინარე საერთაშორისო პოლიტიკურ პროცესებზე. შეხვედრა წარიმართა კითვა-პასუხის რეჟიმში.

On April 4, the students from Caucasus School of Humanities and Social Sciences undergraduate program in European Studies attended a lecture organized by the Information Center on NATO and the European Union on NATO and EU Day.
The meeting was opened by Tamara Tsuleiskiri, Director of the Information Centre on NATO and EU at the Ministry of Foreign Affairs of Georgia. The lecture was delivered by Vera Khazhalia, Head of the NATO Division of the Security Policy and Euro-Atlantic Integration Department of the Ministry of Foreign Affairs.
During the lecture the goals and objectives of NATO, NATO-Georgia cooperation, as well as the current international political processes were discussed. The meeting was held in question-answer mode.