1 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის მედიის სკოლის პიარისა და კომუნიკაციის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებმა პრაქტიკული ფინალური პროექტები დაასრულეს და საჯარო პრეზენტაციაზე შეკრებილ საზოგადოებას წარუდგინეს.
დამამთავრებელი სემესტრის სტუდენტებმა 4 თვე პარტნიორ კომპანიებში ჯგუფურად იმუშავეს, მათთვის კონკრეტულ საკომუნიკაციო ხედვა ჩამოაყალიბეს და ზოგიერთ შემთხვევაში აღასრულეს კიდევაც. პარტნიორთა შორის წელს ჭარბობდნენ სტარტაპ-კომპანიები. მათ შორის იყვნენ: „ბაბლერი“, „ისთეკი“, ღვინის ჩაი „სტუმარი“, „თექლინქი“. სტუდენტებმა ასევე, იმუშავეს „ჯეო ჰოსპიტალსთან“.
გიორგი ბუკიამ, კომპანია „სტუმარის“ წარმომადგენელმა, განაცხადა: „სტუდენტების ჩართულობა ჩვენი პროექტისთვის იყო უმნიშვნელოვანესი. მათ შემოიტანეს ახალი ენერგია. ახალი იდეები და დაგვეხმარნენ ამ ყველაფრის დაგეგმვასა და განხორციელებაში“.
საბა ასლამაზიშვილი, კომაპანია „თექლინქის“ წარმომადგენელი: „მომეხმარნენ ყველაფერში - ზოგადად, მარკეტინგული საქმიანობის განხორციელებაშიც და ვფიქრობ მიიღეს გამოცდილებაც, როგორ დაამენეჯმენტონ პროექტები, პიარ სტრატეგიები, შეძლეს ბიუჯეტირება და აღრიცხვა. ჩემი კომპანიისთვის შედეგიანი იყო. აუცილებლად გავტესტავთ მათ სტრატეგიას პრაქტიკაში“.
პრაქტიკული პიარ პროექტის სასწავლო კომპონენტი მედიის სკოლაში უკვე მეორე წელია კურიკულუმის ნაწილია. საბაკალავრო პროგრამის დასრულების ფინალურ ეტაპზე სტუდენტები პრაქტიკულად მუშაობენ კონკრეტულ კომპანიებთან მათი საჭიროებებიდან გამომდინარე საკომუნიკაციო სტრატეგიებზე, რითაც მიღებულ ცოდნასა და უნარებს 2 მენტორის ზედამხედველობის პროცესში უკვე პრაქტიკულად იძლიერებენ.
კავკასიის მედიის სკოლა მადლობას უხდის კომპანიებსა და მენტორებს თანამშრომლობისთვის: ნატა ასათიანს, ლანა ბენდუქიძეს, ნათია ბანძელაძეს, ხათუნა იოსავას, საბა ასლამაზიშვილს, გიორგი ბუკიას, ლუკა ხათრიძეს.

On June 1, Caucasus School of Media PR and Communication undergraduate students completed their practical final projects and presented them at a public presentation.
Graduate students worked in groups for 4 months in partner companies, developing a specific communication vision for them and in some cases even enforcing it. Startup companies prevailed among the partners this year. Among them were: "Bubbler", "Istek", wine tea "Stumari", "Teklink". The students also worked with Geo Hospitals.
Giorgi Bukia, a representative of the company " Stumari", said: "Student involvement was very important for our project. They brought new energy, new ideas and helped us plan and implement all this. "
Saba Aslamazishvili, representative of the company "Teklink": "They helped me in everything - in general, in the implementation of marketing activities and I think they gained experience in how to manage projects, PR strategies, were able to budget and record. It was productive for my company. We will definitely test their strategy in practice."
The practical component of the practical PR project at CSM has been part of the curriculum for the second year in a row. In the final stage of completing the undergraduate program, students work with specific companies on communication strategies based on their needs, thus already enhancing the knowledge and skills gained in the 2 mentor supervision process.
CSM thanks the companies and mentors for their cooperation: Nata Asatiani, Lana Bendukidze, Natia Bandzeladze, Khatuna Iosava, Saba Aslamazishvili, Giorgi Bukia, Luka Khatridze.