25 სექტემბერს, ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პრაგრამის ფინანსებში სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
- დეა გამყრელიძე - "საპენსიო ფონდი, როგორც ენერგოპროექტების დაფინანსების წყარო"
- ნატო ბასილაშვილი - „საინვესტიციო ბაზრების ეკონომიკური სარგებლიანობის ანალიზი საქართველოში, სინერჯი კაპიტალის მაგალითზე“
- მარი მირზაშვილი - "საქართველოს ენერგეტიკული სექტორის ფინანსური ანალიზი საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის (სსე) მაგალითზე"
- ბექა დარახველიძე - "ინვესტორთა კაპიტალის ღირებულების გამოთვლა და მასთან არსებული ხელის შემშლელი ფაქტრები განვითარებად ქვეყნებში (საქართველოსა და ბრაზისლიის მაგალითზე)"
- ლაშა ბიკაშვილი - "Impact of Mergers and Asquisitions on Georgian markets and Economy"
- სალომე ხაბურძანია - „კაპიტალის სტრუქტურის დეტერმინანტები და დივიდენდური პოლიტიკა“
- ნინო ალიბეგაშვილი - "საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების საქმიანობის გავლენის შეფასება ქვეყნის ეკონომიკის განვითარებაზესექტორების ჭრილში"

CSB students defend their master's theses
On September 25, students of the Business Administration, Finance master’s program defended their theses.
The masters presented theses on the following topics:
• Dea Gamkrelidze - "Pension Fund as a Source of Financing for Energy Projects"
• Nato Basilashvili - "Analysis of Economic Profitability of Investment Markets in Georgia, on the Example of Synergy Capital"
• Mari Mirzashvili - "On the Example of Bond Issuance of Georgian State Electric System (GSE) Financial Analysis of the Georgian Energy Sector"
• Beka Darakhvelidze - "Calculating the Value of Investors' Capital and Its Obstacles in Developing Countries (on the Example of Georgia and Brazil)"
• Lasha Bikashvili - "Impact of Mergers and Asquisitions on Georgian markets and Economy"
• Salome Khaburdzania - "Determinants of Capital Structure and Dividend Policy"
• Nino Alibegashvili - "Assessing the Impact of International Financial Institutions on the Development of the Country's Economy in Sectors"
The members of the commission were: Elene Jgharkava, Giorgi Natroshvili, Akaki Tsomaia and Erekle Pirveli.