ხონციაოს საერთაშორისო ეკონომიკური ფორუმი შანხაიში
5-6 ნოემბერს, შანხაიში ჩინეთის მეორე საერთაშორისო იმპორტ ექსპოს ფარგლებში, ხონციაოს საერთაშორისო ეკონომიკური ფორუმი გაიმართა.
ფორუმში მონაწილეობდა კავკასიის უნივერსიტეტისა და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტი კახა შენგელია, სადაც ის ფორუმის მასპინძლის, ჩინეთის რესპუბლიკის სახელმწიფო საბჭოსა და ფორუმის ორგანიზატორის - ჩინეთის სოციალურ მეცნიერებათა აკადემიის მიწვევით გაემგზავრა.
ექსპოზე ხუთი სესია პარალელურ რეჟიმში მიმდინარეობდა, რომელთაგანაც ერთ-ერთი „ჩინეთის სამოცდაათწლიანი განვითარებისა და კაცობრიობის საერთო მომავლის აღმშენებლობისადმი მიძღვნილი ფორუმი“ იყო. კახა შენგელია ერთ-ერთი მთავარი მომხსენებელი იყო, რომელიც ფორუმზე სიტყვით წარსდგა.
ფორუმს ესწრებოდნენ გამოჩენილი საერთაშორისო მოღვაწეები, ჩინეთის ლიდერები და საერთაშორისო მოაზროვნეები და საერთაშორისო ორგანიზაციების ხელმძღვანელები, რომლებმაც ისეთი საკითხები განიხილეს, როგორიცაა: მოდერნიზაციის მრავალგანზომილებიანი კვლევა, ჩინეთის გავლენა ეკონომიკური გლობალიზაციის ისტორიულ პროცესზე, ეკონომიკური ზრდა და ინკლუზიური განვითარება, ღიაობა, თანამშრომლობა და ცივილიზაციათა დიალოგი, კონსულტაცია, საერთო სარგებელი და გლობალური მმართველობა, სიღარიბესთან ბრძოლა და მისი შემცირების შედარება ჩინეთსა და სხვა ქვეყნებს შორის და ეკოლოგიური ცივილიზაცია და მდგრადი განვითარება

Hongqiao International Economic Forum in Shanghai
On November 5-6, the International Economic Forum of Hongqiao was held in Shanghai within the framework of the Second China International Import Expo.
The forum was attended by Dr. Kakha Shengelia, the President of the International Association of University Presidents and Caucasus University, where he was invited by the forum host, the State Council Office, P.R. China and the organizer - the Chinese Academy of Social Sciences.
Five sessions were held in parallel at the expo, one of which was ‘China’s 70-Year Development and the Construction of the Community with a Shared Future for Mankind’. Dr. Kakha Shengelia was one of the keynote speakers at the forum.
The forum was attended by former international dignitaries, leaders and scholars from Chinese and International Think-Tanks, heads of international organizations where they discussed the following topics: Multi-path exploration of modernization; China's impact on the historical process of economic globalization; Economic growth and inclusive development; Openness, cooperation and civilization dialogue on; Consultation, contribution, shared benefits and  global governance; Comparison of poverty alleviation and reduction between China and other countries; Ecological civilizations and sustainable development.