19-21 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტს Erasmus+ ის აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, კოშიცეს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან (The Technical University of Kosice, Slovakia) ესტუმრნენ პროფესორები Natasa Urbancikova და Oto Hudec.
ვიზიტის ფარგლებში პროფესორები შეხვდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტს სამეცნიერო დარგში და კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარებისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტმანეტის წარმომადგენლებს. შეხვედრისას მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებაზე და სამომავლო ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.
მობილობის ფარგლებში ასევე პროფესორებმა კავკასიის ტრენინგ ცენტრში ჩაატარეს ვორქშოფი პროექტების მართვაზე. ვორქშოფს ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის თანამშრომლები და ასევე პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები. ტრენინგის დასრულების შემდეგ, მონაწილეებს გადაეცათ სერთიფიკატები.
კოშიცეს ტექნიკური უნივერსიტეტი სიდიდით მეორეა სლოვაკეთის ტექენოლოგიურ უნივერსიტეტებში და არის ქვეყნის ერთ-ერთი პრესტიჟული უმაღლესი სასწავლებელი.

On June 19-21, within the framework of the Erasmus + Academic Personnel Exchange Program, Caucasus University was visited by Professors of Technical University of Kosice, Slovakia, Natasa Urbancikova and Oto Hudec.
Within the framework of the visit the Professors met with the Vice-President in Scientific Affairs and representatives of the Strategic Development and International Relations Department of Caucasus University. The two sides discussed prospects of deepening the cooperation between the universities and implementing future joint projects.
Within the framework of mobility, the professors also conducted a workshop on management projects at the Caucasus Training Center. The workshop was attended by CU staff and representatives of partner organizations. The participants were awarded certificates.
Kosice Technical University is the second largest in Slovak technological universities and is one of the most prestigious in the country.