11 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს ჰუმანიტარული ფაკულტეტის ვიცე დეკანს, ნატალია გილიუ-სულიკაშვილსა (Natalia Guilluy-Sulikashvili) და პროფესორ, ბართლომი კურმოს (Barthelemy Courmont) უმასპინძლა.
აღსანიშნავია, რომ ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდა ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის კოორდინატორი, დავიდ ტერტრი (David Teurtrie).
საფრანგეთის დელეგაციის ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან, ეკა აკობიასთან, ტურიზმის სკოლის დეკანთან, ნინო კალანდაძესთან, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების დირექტორთან, თინათინ გიორგაძესთან და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორთან, ირენა მელუასთან.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე, კერძოდ ერთობლივი პროგრამების შემუშავებაზე ტურიზმისა და საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამებზე, აგრეთვე მოკლევადიანი პროექტების განხორციელებაზე.
ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტი, Erasmus+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის (International Credit Mobility- ICM) პროგრამის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია 2017 წლიდან. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On May 11, the Department of International Relations and Projects of Caucasus University hosted representatives of Lille Catholic University, Vice-Dean (Languages ​​and International Affairs Department), Natalia Guilluy-Sulikashvili and Professor Barthélémy Courmont.
Caucasus University was also visited by the Coordinator of the French-Georgian University, David Teurtrie.
During the visit of the French delegation, a business meeting was held with the Dean of the School of Governance, Eka Akobia, the Dean of the School of Tourism, Nino Kalandadze, the Director of Undergraduate and Graduate Programs of the School of Humanities and Social Sciences, Tinatin Giorgadze and the Director of the International Relations and Projects Department, Irena Melua.
During the meeting, the parties discussed the possibilities of deepening cooperation, in particular, the development of joint programs on tourism and international relations programs, as well as the implementation of short-term projects.
Lille Catholic University has been a partner of Caucasus University since 2017 under the Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration aims to mobilize administrative and academic staff between universities.