4 სექტემბერს, ევროპის ინსტიტუტის მიწვევით სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა და პროფესორმა, ეკა აკობიამ მოხსენება წაიკითხა ბელფასტის ქვინსის უნივერსიტეტში, ევროპის მკლევართა ქსელის ყოველწლიური, მე-16 კონფერენციის (4-5 სექტემბერი) ფარგლებში.
მოხსენება ეხებოდა საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების დროებით შეჩერებული პროცესის ემპირიულ და თეორიულ საკითხებს. ღონისძიების მასპინძელი იყო ბელფასტის ქვინსის უნივერსიტეტის პოლიტიკის სკოლა.
მონაწილეთა მოხსენებები საკონფერენციო მასალების სახით დაიბეჭდება და ხელმისაწვდომი გახდება დაინტერესებული სტუდენტებისა, მკლევარებისა და ფართო აუდიტორიისთვის.

On September 4, at the invitation of Europe Institute, Professor Eka Akobia of Caucasus School of Governance (CSG) delivered a presentation at Queen’s University Belfast as part of the 16th Network Europe Conference (4-5 September).
Her presentation focused on the empirical and theoretical aspects of Georgia’s paused EU accession process. The event was hosted by the School of Politics at Queen’s University Belfast.
Participants’ presentations will be published as part of the conference publication and will be made available to interested students, researchers and wider audience.