25 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში,აფილირებული პროფესორის ცისანა ბიბილეიშვილის 80 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიება გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, მან მადლობა გადაუხადა ქალბატონ ცისანას კავკასიის უნივერსიტეტის განვითარებაში შეტანილი უდიდესი წვლილისთვის და სიმბოლური ჯილდო გადასცა. ასევე, მისი მოღვაწეობის შესახებ ისაუბრეს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა ნინო დობორჯგინიძემ, უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტებმა და მოწვეულმა კოლეგებმა.
პროფესორი ცისანა ავტორია 40-ზე მეტი სამეცნიერო ნაშრომისა ქართულსა და რუსულ ენებზე. გამოქვეყნებული აქვს 35 სამეცნიერო და 56 მხატვრული თარგმანი. მისი ნაშრომები გამოირჩევა აკადემიზმითა და პროფესიული კეთილსინდისიერებით, დეტალების სკრუპულოზურად დამუშავებით, მას მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს ქართულ - ფრანგულ ჰუმანიტარულ მეცნიერებაში.

On January 25, an event dedicated to the 80th anniversary of affiliated professor Tsisana Bibileishvili was held at Caucasus University.
The event was opened by the President of Caucasus University, Kakha Shengelia, who expressed gratitude to Ms. Tsisana for her significant contribution to the development of Caucasus University and presented her with a symbolic award. Additionally, Rector of Ilia State University Nino Doborjginidze, vice-presidents of the university, and invited colleagues spoke about her work.
Professor Tsisana is the author of over 40 scientific works in Georgian and Russian languages. She has published 35 scientific and 56 artistic translations. Her works are characterized by academicism and professional integrity, with meticulous attention to detail. She has made a significant contribution to the field of Georgian-French humanitarian science.