26 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტში საფეხბურთო ჩემპიონატი „ფეფეს თასი’’ 2021 გაზაფხულის სეზონის თამაშები დასრულდა.
ფინალურ თამაშს ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და გიორგი ნიშნიანიძის (ფეფე) მამა, რომლებმაც ტრადიციულად გახსნეს თამაში და გუნდებს წარმატება უსურვეს.
ჩემპიონატის ფინალში ერთმანეთს შეხვდნენ ტექნოლოგიების სკოლის გუნდი - CST TILIDIN და ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის საფეხბურთო გუნდი CSH ტიანშანი. თამაში დასრულდა ანგარიშით 4:2 CST-ის გუნდის "TILIDIN" სასარგებლოდ. მესამე ადგილი კავკასიის ბიზნესის სკოლის გუნდმა CSB LEIPZIG დაიკავა.
პირეველი სამი ადგილის მფლობელ გუნდს კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცათ 700, 500 და 350 ლარიანი რესტორნის ვაუჩერები. ასევე, პირველ ადგილზე გასულ გუნდს ფეფე-ს გარდამავალი თასი გადაეცა. ჩემპიონატი 5 აპრილს დაიწყო. 44 შეხვედრა გაიმართა და მასში კავკასიიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 17 და უნივერსიტეტის თანამშრომლების 2 გუნდი ასპარეზობდა.
გამარჯვებული გუნდი 2021-2022 წლებში უნივერსიტეტის სახელით სხვადასხვა უნივერსიადასა და ჩემპიონატში იასპარეზებს.

"Fefe Cup" final of the 2021 spring season
On April 26, the football championship "Fefe Cup" 2021 Spring season games ended at Caucasus University.
Caucasus University President Dr. Kakha Shengelia and Giorgi Nishnianidze (Fefe)'s father attended the final game. They, as per tradition, opened the game and wished the teams success.
The team of the School of Technology - CST TILIDIN and the team of the School of Humanities and Social Sciences CSH Tianshan met in the final of the championship. The game ended with a score of 4: 2 in favor of the CST team "TILIDIN". The third place was taken by the team of Caucasus School of Business CSB LEIPZIG.
The first three places were awarded with 700, 500 and 350 GEL restaurant vouchers from Caucasus University. Also, the first place team was awarded The Cup. The championship started on April 5th. 44 meetings were held and it was attended by 17 teams of Caucasus University students and 2 teams of university staff.
The winning team will compete in various Universiades and Championships on behalf of the University in 2021-2022.