13 აგვისტოს, კავკასიის უნივერსიტეტის კვანტური უსაფრთხოების ლაბორატორიაში, NATO-SPS პროექტის დირექტორმა, ტრანსილვანიის უნივერსიტეტის პროფესორმა რაზვან ბოკუმ ქართველი მსმენელებისთვის ჩაატარა ტრენინგი - „FLD-DDoS - Generalized detection of DDoS attack patterns using machine learning models“.
სამუშაო შეხვედრისას საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის წევრ-კორესპონდენტმა, კიბერუსაფრთხოების ცენტრის დირექტორმა, პროფესორმა მაქსიმ იავიჩმა ისაუბრა კვანტური ლაბორატორიის მუშაობის პრინციპზე, ამოცანებზე, მიმდინარე კვლევებზე და პოსტკვანტურ უსაფრთხოებაზე.
ტრენინგის დასასრულს, მსმენელებსა და პროფესორებს შორის გაიმართა კითხვა-პასუხის სესია.
სამეცნიერო კიბერუსაფრთხოების ასოციაცია და კავკასიის კიბერუსაფრთხოების ცენტრი, საქართველოს მოსახლეობას პერიოდულად სთავაზობს უფასო საერთაშორისო ტრენინგებს, კურსებსა და მასტერკლასებს მსოფლიოს წამყვანი ექსპერტების ხელმძღვანელობით.

On August 13, Professor Razvan Bocu from Transilvania University, Director of the NATO-SPS project, conducted a training session for Georgian participants at the Quantum Security Laboratory of Caucasus University titled “FLD-DDoS – Generalized Detection of DDoS Attack Patterns Using Machine Learning Models.”
During the workshop, Professor Maksim Iavich, Corresponding Member of the Georgian National Academy of Sciences and Director of the Cybersecurity Center, spoke about the operating principles and objectives of the Quantum Security Laboratory, ongoing research, and post-quantum security.
At the end of the training, a Q&A session was held between the participants and professors.
The Scientific Cybersecurity Association and the Caucasus Cybersecurity Center regularly offer free international training sessions, courses, and masterclasses to the Georgian public, led by leading experts from around the world.