„იდეიდან AI-მდე“ - IB მთიების „ღია სკოლის“ დასკვნითი კონფერენცია
IB მთიების პროექტი „ღია სკოლა“ დასრულდა უმაღლესი სკოლის შემაჯამებელი კონფერენციით - „იდეიდან AI-მდე“, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა.
პროექტის ფარგლებში,  მოსწავლეებმა, პედაგოგებმა და პარტნიორმა უნივერსიტეტებმა იმუშავეს სხვადსხვა თემებზე.
აიბი მთიების 10, 11 და 12 კლასის მოსწავლეებმა წარმოადგინეს კვლევის შედეგად გაკეთებული დასკვნები, ინოვაციური იდეები და სამომავლო ხედვები.
განსაკუთრებული მნიშვნელობა ჰქონდა კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ჩართულობას პროექტში. ცენტრმა ინტენსიურად იმუშავა ერთ-ერთ მოსწავლეთა გუნდთან სტარტაპ იდეის ჩამოყალიბებისა და განვითარების პროცესში. მენტორინგისა და პრაქტიკული სამუშაო შეხვედრების ფარგლებში, მონაწილეებმა განავითარეს საკუთარი იდეა, იმუშავეს პრობლემის იდენტიფიცირებაზე, გადაწყვეტის მოდელზე, მომხმარებლის საჭიროებების გაანალიზებასა და იდეის პრეზენტაციის ფორმატზე. თანამშრომლობამ მოსწავლეებს მისცა შესაძლებლობა, რეალური სტარტაპ ეკოსისტემის გამოცდილება მიეღოთ და საკუთარი ინოვაციური ხედვები პრაქტიკულ ფორმატში განევითარებინათ.

The IB Mtiebi project “Open School” concluded with the high school final conference - “From Idea to AI,” which was held at Caucasus University.
Within the framework of the project, students, teachers, and partner universities worked on various topics.
Students of IB Mtiebi’s 10th, 11th, and 12th grades presented the conclusions drawn from their research, innovative ideas, and visions for the future.
The involvement of the Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University was of particular importance in the project. The center worked intensively with one of the student teams throughout the process of shaping and developing their startup idea. Within the framework of mentoring and practical workshops, the participants developed their idea, worked on identifying the problem, designing a solution model, analyzing user needs, and preparing the format of their presentation.
This collaboration gave the students the opportunity to gain real startup ecosystem experience and to develop their innovative visions in a practical format.