„მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ - ლიტერატურულ-კალიგრაფიული სალონი
24 მარტს შედგა მესამე ლიტერატურულ-კალიგრაფიული სალონი „საქართველოს კალიგრაფთა ასოციაციაში“. სტუდენტებმა, დავით მაისურაძის ხელმძღვანელობით, კალიგრაფიული ნამუშევრები  დაასრულეს ოთარ ჭილაძის რომანების მიხედვით და ერთმანეთს გაუზიარეს. გამოხატეს გულითადი მადლიერება კალმის ხელოვნების დაუფლებისა და ცოდნის  გაზიარების გამო პროფესიონალ კალიგრაფთა მხრიდან.
ლიტერატურულ-კალიგრაფიული სალონური შეხვედრები კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი  პროექტის - „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ (ავტორი- პროფესორი მარიამ მანჯგალაძე) - ფარგლებში შედგა, რომელიც ქართულის, როგორც სახელმწიფო ენის, ქართველურ ენათა და დიალექტთა შესწავლასა და პოპულარიზაციას ემსახურება.
ღონისძიების მხარდამჭერი და თანაორგანიზატორი - „საქართველოს კალიგრაფთა ასოციაციის“ პროფესიონალთა გუნდი.

On March 24, the third literary-calligraphic salon took place at the "Georgian Calligraphers Association". Under the guidance of Davit Maisuradze, students created calligraphic works inspired by Otar Chiladze's novels and shared them with each other. The students expressed their heartfelt gratitude for helping them master the art of penmanship and for the knowledge shared by professional calligraphers.
Literary-calligraphic salon meetings were held within the framework of one of the important projects of Caucasus University - "I love Georgian - My State Language" (author - Professor Mariam Manjgaladze) - which serves to study and popularize Georgian as the state language, Georgian languages and dialects.
The supporter and co-organizer of the event is the professional team of the "Georgian Calligraphers Association".