25 თებერვალს, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს GITA თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის გამარჯვებული 20 სტარტაპიდან ერთი CU სტარტაპერი გახდა. მას პროექტის დამუშავებაში CU სტარტაპ აქსელერატორი C10 ეხმარებოდა.
რატი სხირტლაძის პროექტი, Multilingual Spellchecker, გულისხმობს მრავალენოვანი მართლწერის შესამოწმებელი პროგრამის შემუშავებას არადომინანტი ენებისათვის. პროდუქტი ხელმისაწვდომი იქნება Windows, Mac, iPad და Office პროგრამებში. მართლწერის შესამოწმებელი პროგრამა შეიქმნება მონაცემთა დამუშავების ინოვაციური ცენტრის, მონაცემთა ანალიზის ლაბორატორიის მიერ, ხელოვნური ინტელექტის დახმარებით. კავკასიის უნივერსიტეტი და მისი პარტნიორი უცხოური უნივერსიტეტები ჩაერთვებიან პროგრამის განვითარებაში და უზრუნველყოფენ ლინგვისტებისა და სხვა სპეციალისტების ჩართულობას პროექტში.
სტარტაპ აქსელერატორი C10 გამარჯვებულს დაეხმარება პროექტების განხორციელებაში.
100 000 ლარიანი გრანტი, ასევე, მოიპოვეს კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტმა, ლილი შერგელაშვილმა, პროექტისთვის Ourwedding, პროფესორმა ნინო კუნცევა-გაბაშვილმა, პროექტისთვის - H&Z.

On February 25, one of the 20 winning startups in the GITA co-funding program at the Innovation and Technology Agency of the Ministry of Economy and Sustainable Development was a CU startup. CU Startup C10 accelerator helped develop this project.
Rati Skhirtladze's project, Multilingual Spellchecker, involves developing a multilingual spelling checker for non-dominant languages. The product will be available on Windows, Mac, iPad and Office applications. The spelling checker will be developed by the innovative data processing center, Data Analytics Lab, with the help of artificial intelligence. Caucasus University and its partner foreign universities will be involved in the development of the program and will ensure the involvement of linguists and other specialists in the project.
Startup accelerator C10 will help the winner in the implementation of his project.
A 100,000 GEL grant was also awarded to Lili Shergelashvili, a student at Caucasus University, for the Ourwedding project, and to Professor Nino Kunceva-Gabashvili, for the project H&Z.