8 ოქტომბერს, სასტუმრო „მილენიუმ ბილტმორში" კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ცერემონიალი გაიმართა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ალექსანდრე ჯეჯელავა, უცხოელი სტუმრები, უნივერსიტეტის პარტნიორი ორგანიზაციების და საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლები.
სტუმრებს სიტყვით მიმართეს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ, სკოლის დეკანებმა და British-American Tobacco კავკასიის დირექტორმა კორპორატიულ და მარეგულირებელ საკითხებში ზვიად სხვიტარიძემ.
ცერემონიალში მონაწილეობის მისაღებად, საქართველოში სპეციალურად ჩამოვიდნენ: დოქტორ ალან გუდმენი - საერთაშორისო ინსტიტუტის პრეზიდენტი და CEO (IIE), დოქტორი ფენვიკ ჰასი - ზიკლინ ბიზნეს სკოლის დეკანი, ბარუქის კოლეჯი, ნიუ იორკის უნივერსიტეტი (Willem Kookier Dean, Zicklin School of Business, Baruch College), დოქტორი აკიფ ფარჰად ოღლუ მუსაიევი - აზერბაიჯანის უნივერსიტეტის დამაარსებელი (Founder of University of Azerbaijan), დოქტორი ბიჟან ფაზლოლაჰი - კავკასიის ბიზნესის სკოლის ერთ-ერთი დამფუძნებელი.
კავკასიის უნივერსიტეტის განვითარებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის, უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს 2016 წლის 8 ოქტომბრის გადაწყვეტილებით დოქტორ ალან გუდმენს, დოქტორ ფენვიკ ჰასს და დოქტორ აკიფ ფარჰად ოღლუ მუსაიევს მიენიჭათ კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება.
კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ოფიციალური ცერემონიალის შემდეგ გაიამრთა გრანდიოზული წვეულება რესტორან "ოტიუმში". საღამოს დასაწყისში სტუდენტებს სიტყვით უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ მიმართა. სიტყვით გამოსვლის შემდეგ წვეულების გასართობი ნაწილი დაიწყო. საღამოს მუსიკალურ გაფორმებაზე დიჯეი რემბომ იზრუნა.
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კურსდამთავრებულებთან ერთად სადღესასწაულო ტორტის პირველი ნაჭერი ჩამოჭრა და წვეულების ოფიციალური ნაწილი ფეიერვერკით დასრულდა.

On October 8, CU's graduation ceremony was held the hotel "Milenium Biltmore" with the attendance of many esteemed local and foreign guests, including but not limited to various special guests:the Dr. Allan E.Goodman(President and Chief Executive Officer Institute of International Education, Dr. H. Fenwick Huss (Willem Kooyker Dean Zicklin School of Business Baruch College, City University of New York), Dr. Akif Farhad oglu Musayev (Founder of Azerbaijan University) and Dr. Bijan Fazlollahi (Founder of CSB).
President of Caucasus University Kakha Shengelia and Minister of Education and Science of Georgia Aleksandre Jejelava and the Director in Corporate and Regulatory Affairs of British-American Tobacco Zviad Skhvitadze addressed the attending guests.
By the decision of the Governing Board of Caucasus University dated October 8, 2016. The Honorary Doctor's award has been conferred to Dr. Allan E.Goodman(President and Chief Executive Officer Institute of International Education), Dr. H. Fenwick Huss(Willem Kooyker Dean Zicklin School of Business Baruch College, City University of New York), Dr. Akif Farhad oglu Musayev(Founder of University of Azerbaijan) in recognition of his outstanding contribution to the development of Caucasus University.
The graduation ceremony was followed by after party at restaurante "Otium".  Kakha Shengelia addressed the students with a welcome speech to congratulate them on becoming CU Alumni.  The speech was followed by entertainment and other joyful activities. The music was provided by Dj Rembo. Finally, CU's president together with the administration and deans cut the first piece of festive cake.