14 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ოფიციალურად უმასპინძლა გრენობლის ბიზნეს სკოლის დელეგაციას. ვიზიტის მიზანი იყო კავკასიის უნივერსიტეტისა და გრენობლის ბიზნეს სკოლას შორის ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავება ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის მიმართულებით, აგრეთვე თანამშრომლობის ახალი მიმართულებების განხილვა.
ვიზიტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდა გრენობლის მენეჯმენტის სკოლის დირექტორი, დეკანი - ფილიპ მონინი და სამაგისტრო პროგრამის დირექტორი ჩანდრა დალ პონტი. ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდნენ: ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა, ვიცე-პრეზიდენტი კვლევისა და სტრატეგიული განვითარების მიმართულებით, ბორის ლეჟავა, ბიზნესის სკოლის დეკანი, ელენე ჯღარკავა, კავკასიის ბიზნესის სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი, თათია მაისურაძე და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის შინაარსობრივ საკითხებზე, აგრეთვე სამომავლო აქტივობებსა და გეგმებზე, რომელიც მნიშვნელოვნად გააღრმავებს კავკასიის უნივერსიტეტსა და გრენობლის მენეჯმენტის სკოლას შორის არსებულ 20 წლიან წარმატებულ თანამშრომლობას.
საგულისხმოა, რომ Financial Times-მა მსოფლიოს Executive MBA პროგრამების 2023 წლის რეიტინგი გამოაქვეყნა. მონაცემების მიხედვით, კავკასიის ბიზნესის სკოლისა (CSB)  და გრენობლის მენეჯმენტის სკოლის (GEM) ერთობლივი MBA პროგრამა მსოფლიოს Executive MBA პროგრამებს შორის 74-ე ადგილს იკავებს.

On October 14, Caucasus University officially hosted thedelegation from Grenoble Business School. The primary objective of this visit was to strengthen the existing collaboration between Caucasus University and Grenoble Business School, particularly in the direction of their dual master's program. Additionally, discussions were held to explore new avenues for future cooperation.
As part of the visit, the academic director of Grenoble Ecole de Management, Dean Philippe Monin, and the MBA program director, Chandra Dal Pont, visited Caucasus University. During this visit, a working meeting was conducted with the following representatives of Caucasus University: Irena Melua, Vice-President for Internationalization; Boris Lezhava, Vice President for Research and Strategic Development; Elene Jgharkava, Dean of Caucasus School of Business; Tatia Maisuradze, Administrative Director of Educational Programs at Caucasus School of Business; and Ketevan Karbaia, Director of the Department of International Relations.
During the meeting, the participants discussed the curriculum and components of the dual master's program. They also spoke about future initiatives and strategies that will further enhance the already successful 20-year collaboration between Caucasus University and Grenoble Ecole de Management.
It should be noted that the Financial Times published the 2023 ranking of world's Executive MBA programs. According to the data, the dual MBA program of Caucasus Business School (CSB) and the Grenoble Ecole de Management (GEM) ranks 74th among the world's Executive MBA programs.