18 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეაში“, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ფსიქოლოგიის პროგრამის სტუდენტებისთვის ჩატარდა ღია ლექცია თემაზე - ჰოლოტროპული სუნთქვითი თერაპია და სხეულზე ორიენტირებული თერაპია.
ლექციას წარუძღვა კლინიკური ფსიქოლოგი, ჯგუფური ფსიქოთერაპევტი, ჰოლოტროპული სუნთქვითი თერაპიის ფასილიტატორი, სხეულზე ორიენტირებული თერაპიის ტრენერი ანი ახმეტელი.
ღია ლექციაზე განხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორებიცაა: გროფის კვლევები, როგორ მივიდა ჰოლოტროპამდე; როგორ და რა სიღრმეებზე მუშაობს ჰოლოტროპული სუნთქვითი თერაპია; რა პროცესები მიმდინარეობს ჰოლოტროპული სუნთქვისას სხეულში; როდის იწყება და სრულდება ჰოლოტროპული სესიის დროს მიღებული ეფექტი; რა სახის შედეგი შეიძლება მიიღოს ჰოლოტროპის მონაწილემ; ჰოლოტროპული სუნთქვითი თერაპიის ეთიკური საკითხები და ა.შ.
ლექცია ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, სტუდენტებმა მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან ყველა კითხვაზე დეტალური პასუხები მიიღეს.

On November 18, in the Caucasus University bookstore "Librarea", an open lecture was held for the students of the School of Humanities and Social Sciences psychology program on the topic - holotropic breathing therapy and body-oriented therapy.
The lecture was led by clinical psychologist, group psychotherapist, holotropic breathing therapy facilitator, body-oriented therapy trainer Ani Akhmeteli.
The open lecture discussed such issues as: Grof's research, how he arrived at the holotrope; How and at what depths does holotropic breathing therapy work; What processes take place in the body during holotropic breathing; When the effect obtained during the holotropic session begins and ends; What kind of result can a Holotrope participant get; Ethical issues of holotropic breathing therapy, etc.
The lecture was held in an interactive mode, the students received detailed answers to all their interesting and important questions.