IAUP-ის და KUP-ის ჯგუფების ონლაინ შეხვედრა
5 ნოემბერს, უნივერსიტეტების პრეზიდენტთა საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) უნივერსიტეტების პრეზიდენტებს და კიშის თავისუფალი ზონის უნივერსიტეტთა პრეზიდენტებს (KUP) შორის პირველი ერთობლივი ონლაინ შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრა გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ. მან ისაუბრა IAUP-ის მანდატისა და საქმიანობის შესახებ, ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის მიღწევებზე. მან ხაზი გაუსვა ორივე ორგანიზაციის მზაობას ხელი შეუწყოს კიშის და ამ რეგიონის უნივერსიტეტების  საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარების პროცესებს.
შეხვედრის მიზანი იყო  მონაწილე უნივერსიტეტების სამეცნიერო შესაძლებლობების გაცნობა, საერთაშორისო თანამშრომლობის დამყარება, სტუდენტების მოზიდვისა და გაცვლითი პროგრამების წახალისება, განათლების სხვადასხვა სფეროში თანამშრომლობის განვითარების შესახებ იდეების გაზიარება.
კონფერენციის მონაწილეებმა, ასევე ისაუბრეს კიშის თავისუფალი ზონის კუნძულზე ირანის მოქმედ საუკეთესო უნივერსიტეტებზე, მათ შესაძლებლობებსა და პოტენციალზე განავითარონ საერთაშორისო თანამშრომლობა და ხელი შეუწყონ  რეგიონის უნივერსიტეტების ინტერნაციონალიზაციის პროცესს.
შეხვედრის პოლიტიკის კომიტეტის წევრები იყვნენ კიშის თავისუფალი ზონის ორგანიზაციის პრეზიდენტი დოქტორი მოზაფარი, ორგანიზაციის გენერალური მენეჯერის სპეციალური ასისტენტი ტექნოლოგიების დარგში დოქტორი დარიუშ სალიმი,  შაფარის უნივერსიტეტის კიშის საერთაშორისო კამპუსის პრეზიდენტი დოქტორი ალი სელქ ყაფარი და IAUP-ის რეგიონული თავმჯდომარე შუა აღმოსავლეთსა და ცენტრალურ აზიაში დოქტორი მოჰამად შარიფ მალექზადე. შეხვედრის ბოლოს სიტყვით გამოვიდა მეცნიერების, კვლევების და ტექნოლოგიების მინისტრის მოადგილე ჰოსეინ სალარ ამოლი.
კონფერენციას ესწრებოდნენ უნივერსიტეტების პრეზიდენტები, აკადემიკოსები და ირანის მთავრობის წარმომადგენლები.
კახა შენგელიამ ირანში, კუნძულ კიშზე უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAUP) ოფისი 2020 წელს გახსნა. მნიშვნელოვანია, რომ ცენტრი დიდ როლს შეასრულებს რეგიონის ინტერნაციონალიზაციაში და მის განვითარებაში.

Online meeting of IAUP and KUP teams
On November 5, the first joint online meeting was held between the University Presidents of the International Association of University Presidents (IAUP) and the Presidents of the Kish Free Zone Universities (KUP).
The meeting was opened by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University and the International Association of University Presidents. He spoke about the IAUP's mandate and activities, as well as the achievements of Caucasus University. He underlined the readiness of both organizations to promote the processes of international cooperation between Kish and the universities of this region. The purpose of the meeting was to get acquainted with the scientific capabilities of the participating universities, to establish international cooperation, to encourage student attraction and exchange programs, to share ideas for the development of cooperation in various fields of education.
The conference participants also spoke about the best universities in Iran operating on the Kish Island, their opportunities and potential to develop international cooperation and facilitate the process of internationalization of universities in the region. Dr Dariush Salimi, Special Assistant for General manager of Kish Free Zone Organization in the field of technology, Mohammad Sharif Malekzadeh, IAUP Regional Chair - Middle East & Central Asia, Ali Selk Ghaffari, President of Kish International Campus of Sharif University were the members of the policy committee of this meeting.
At the end of the meeting, Deputy Minister of Science, Research and Technology, Hossein Salar Amol delivered a speech. The conference was attended by university presidents, academics and representatives of the Iranian government. Dr. Kakha Shengelia opened the office of the International Association of University Presidents (IAUP) in 2020 on the island of Kish, Iran. It is important to note that the center will play a major role in the internationalization of the region and its development.