27 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტმა სკოლა „აიბი მთიების“ მე-12 კლასის მოსწავლეებს უმასპინძლა. მათთვის კავკასიის უნივერსიტეტის კომპიუტერულ აუდიტორიებში ჩატარდა იმიტირებული ეროვნული გამოცდა ინგლისურ ენაში.
აღნიშნული აქტივობა აბიტურიენტებს ეხმარებათ, რომ სტუდენტური უნარ-ჩვევები გამოიმუშაონ და მოემზადონ ზუსტად იმ სტილის გამოცდისთვის, რაც მათ ჩაუტარდებათ მისაღებ ეროვნულ გამოცდებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტი სკოლა აიბი მთიებთან წლებია ურთიერთთანამშრომლობს და ახორციელებენ სხვადასხვა ერთობლივ საგანმანათლებლო-შემეცნებით ღონისძიებებს, რომელშიც ჩართულნი არიან როგორც სტუდენტები, ასევე სკოლის მოსწავლეები.

On April 27, Caucasus University hosted the 12th grade students of the "IB Mthiebi" school. A mock national exam in English was held for them in the computer auditoriums of Caucasus University.
This activity helps applicants develop student skills and prepare for the exact style of exam they will have to take in the national entrance exams.
Caucasus University has been cooperating with the IB Mthiebi school for years; they are implementing various joint educational and cognitive events with the involvement of both students and schoolchildren.