ევროპის წამყვანი ბიზნესის სკოლის წარმომადგენლის ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტთან ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუასთან და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან, ქეთევან კარბაიასთან.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ერთმანეთს გააცნეს საგანმანათლებლო პროგრამები, აგრეთვე ისაუბრეს შესაძლო თანამშრომლობის დეტალებზე სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის გაცვლის შესაძლებლობებზე.
ვიზიტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის გაიმართა მილო ჯონსის მასტერკლასი თემაზე: ,,Geopolitics in the Digital Age '', მასტერკლასის ფარგლებში განხილული იყო ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორებიცაა: ციფრული ტექნოლოგიების გავლენა სოციალური და პოლიტიკური აზრის ფორმირებაზე, მისი სამომავლო პერსპექტივა და ბიზნესის როლი ამ პროცესში.
აღსანიშნავია, რომ ie ბიზნესის სკოლა წლებია მოწინავე ადგილს იკავებს Financial Times-ისა და the Economist-ის რეიტინგებში, ასევე ფლობს სამმაგ აკრედიტაციას და სტუდენტებს სთავაზობს საერთაშორისო სტანდარტებზე ორიენტირებულ უმაღლესი ხარისხის განათლებას.

Sati Boyajyan, director of the IE Business School's Eastern Europe and Central Asia International Development Department, and professor Milo Jones paid a visit to Caucasus University on November 1.
A work meeting was held with the vice-president of the university in charge of internationalization, Irena Melua, and the director of the international relations department, Ketevan Karbaia, as part of the leading European business school's representative's visit.
Within the framework of the meeting, the parties introduced each other's educational programs and discussed the specifics of possible collaboration in various directions, including opportunities for student and academic staff exchange.
During the visit, Milo Jones gave a master class to Caucasus University students on the topic of "Geopolitics in the Digital Age." The master class addressed critical issues such as the impact of digital technologies on social and political opinion formation, its future prospects, and the role of business in this process.
It is significant that the IE business school has a triple accreditation, consistently ranks highly in the Financial Times and Economist rankings, and provides students with a high-quality education that adheres to international standards.