28 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, IE უნივერსიტეტის (ესპანეთი) წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილესთან და კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის დეკანთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, უნივერსიტეტში მოქმედ პროგრამებზე, საერთაშორისო აკრედიტაციებზე და მიღწევებზე და პარტნიორობის სამომავლო გეგმებზე.
აგრეთვე, ვიზიტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის, ეკონომიკის და ტურიზმის სკოლის სტუდენტებისთვის გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე: “საერთაშორისო ღვინის ბაზარი 2025”, რომელსაც IE უნვერსიტეტის პროფესორი, ასევე ჰარვარდის უნივერსიტეტის მაგისტრი - ფერნანდო კორტინასი წარუძღვა.
IE უნივერსიტეტი ერთ-ერთი წამყვანი კერძო უნივერსიტეტია ესპანეთში, რომელიც სტუდენტებს სთავაზობს საერთაშორისოდ აღიარებულ პროგრამებს. აქვე აღსანიშნავია, რომ IE ბიზნესის სკოლა წლებია მოწინავე ადგილს იკავებს Financial Times-ისა და the Economist-ის რეიტინგებში, ასევე ფლობს სამმაგ აკრედიტაციას და სტუდენტებს სთავაზობს საერთაშორისო სტანდარტებზე ორიენტირებულ უმაღლესი ხარისხის განათლებას.

On May 28, the International Relations Department of Caucasus University hosted representatives from IE University (Spain).
As part of the visit, an introductory meeting was held with the Deputy Director of the International Relations Department and the Dean of the Caucasus School of Business. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, ongoing programs at the university, international accreditations and achievements, as well as future partnership plans.
Additionally, within the scope of the visit, a public lecture was held for students of the Caucasus School of Business, Economics, and Tourism on the topic: “ Wine Economics: The International Wine Market in 2025”. The lecture was delivered by the IE University Professor as well as Harvard University graduate Prof. Fernando Cortiñas.
IE University is one of the leading private universities in Spain, offering internationally recognized programs to students. It is worth noting that the IE Business School has held top positions in rankings by the Financial Times and The Economist for years. It also holds triple accreditation and provides students with a high-quality education aligned with international standards.