4 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ქართული ენის ლექციის ფარგლებში, მედიცინის ფაკულტეტის უცხოელი სტუდენტებისათვის ქართული ენისა და კულინარიის ინტეგრირებული გაკვეთილი გაიმართა.
ღონისძიების ფარგლებში, მონაწილეებმა შეისწავლეს კვებასთან დაკავშირებული ლექსიკა, ასევე განიხილეს ხინკლის მომზადების ეტაპები, რომელიც პრაქტიკაშიც განახორციელეს. ინტეგრირებული გაკვეთილის ბოლოს მონაწილეებმა თავიანთი მომზადებული ხინკალი დააგემოვნეს.
შეხვედრას ესწრებოდა მედიცინის ფაკულტეტის ორი ჯგუფი: ნიგერიიდან და ირანიდან ჩამოსული „ქართული ენა-2-ის“ მსმენელი სტუდენტები.

Integrated Georgian language and culinary lesson for foreign students
On May 4, an integrated Georgian language and culinary lesson for foreign students of the Faculty of Medicine was held at Caucasus University as part of a Georgian language lecture.
During the event, participants explored nutrition-related vocabulary, and discussed the stages of khinkali preparation that were also put into practice. At the end of the integrated lesson, the participants tasted the khinkali prepared by them.
The meeting was attended by two groups of the Faculty of Medicine: Nigerian and Iranian students in the "Georgian Language-2" group.