26-27 სექტემბერს, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, კავკასიის უნივერსიტეტის პირველკურსელთათვის გაცნობითი შეხვედრა ჩაატარა.
შეხვედრის ფარგლებში, სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მიეღოთ ინფორმაცია სხვადასხვა საერთაშორისო პროგრამებზე, გაცვლით და ორმაგი ხარისხის, მოკლევადიან სასწავლო კურსებზე, საზაფხულო და სასტიპენდიო პროგრამებზე.
შეხვედრის ფარგლებში, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ დაესვათ შეკითხვები მათთვის საინტერესო საკითხებთან დაკავშირებით და გაეგოთ მეტი პროგრამული თუ ადმინისტრაციული პროცედურების შესახებ, რაც საერთაშორისო სტუდენტურ პროგრამებს უკავშირდება. სტუდენტებმა მიიღეს რეკომენდაციები გაცვლითი პროგრამის განაცხადის წარდგენისათვის საჭირო დოკუმენტაციის მომზადებასთან დაკავშირებით.
საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტი, ტრადიციულად ყოველი აკადემიური წლის დასაწყისში ატარებს შეხვედრებს პირველკურსელთათვის, რათა სტუდენტებში ამაღლდეს ცნობიერება იმ საერთაშორისო პროგრამებისა და შესაძლებლობების შესახებ, რასაც მათ უნივერსიტეტი სთავაზობს.

On September 26-27, International Relations Department held an introductory meeting with the freshmen year students of Caucasus University. Within the framework of the meeting, students had the opportunity to receive information about different international programs, exchange and double degree, short-term study courses, summer and scholarship programmes.
Students had the possibility to ask questions related to their interest area and to learn more about the program related or administrative procedures needed for the study abroad programs. Students also received recommendations regarding the preparation of the necessary documents for submitting the exchange program applications.