ახალი სილაბუსების პრეზენტაცია
25 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში შედგა შეხვედრა, რომელზეც განიხილეს ახალი ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში („სამართლის პროგრამების ევროპეიზაცია საქართველოში“) სამართლის სამაგისტრო და სამართლის საბაკალავრო პროგრამებში ევროკავშირის შესახებ სწავლების ინტეგრირებისა და გაძლიერების თაობაზე.
შეხვედრაზე, ჟან მონეს მოდულის პროფესორებმა ეკატერინე ქარდავამ და გურანდა ჭელიძემ, გააკეთეს პრეზენტაციები ახალი სილაბუსების მიზნების, შინაარსის, სწავლების მეთოდების, სასწავლო ლიტერატურის თაობაზე.
შეხვედრას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტები ირენა მელუა, ბუბა ლეჟავა და ნუგზარ სხირტლაძე, სამართლის სკოლის დეკანი სოფიო შენგელია, სამაგისტრო და საბაკალავრო პროგრამის აკადემიური და ადმინისტრაციული დირექტორები, სასწავლო პროცესის მონიტორინგის სამსახურის უფროსი, ხარისხის განვითარების სამსახურის წარმომადგენლები და აკადემიური პერსონალი.
შეხვედრაზე დეტალურად განიხილეს ახალი სილაბუსების შესაბამისობა აკრედიტაციის სტანდარტებთან. გაიცა რეკომენდაციები და წინადადებები.

NEW Syllabuses Presentation
On October 25, 2022, a meeting was held at the Caucasus University, where the discussed touched a question of the integration and strengthening of EU studies in the MA and BA Law programs within the framework of the new Jean Monnet module ("Europeanization of law programs in Georgia").
At the meeting, Jean Monnet module professors Ekaterine Kardava and Guranda Chelidze presented the goals, content, teaching methods, and educational literature of new syllabuses.
The meeting was attended by Vice-Presidents of the Caucasus University Irena Melua, Buba Lezhava and Nugzar Skhirtladze, Dean of the School of Law Sofia Shengelia, Academic and Administrative Directors of the MA and BA law Programs, Head of the teaching process monitoring service, representatives of the Quality Development department and academic staff.
At the meeting, the compliance of new syllabuses with the accreditation standards was discussed in detail. Recommendations and suggestions were made.