კახა შენგელიას ვიზიტი კატოვიცეს ეკონომიკის უნივერსიტეტში
3-7 ივნისს, კატოვიცეს ეკონომიკის უნივერსიტეტი (University of Economics in Katowice), კავკასიის უნივერსიტეტის და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტს, კახა შენგელიას Erasmus+ ის კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში მასპინლობს.
კატოვიცეს ეკონომიკის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთოერთობების დეპარტამენტთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს ასევე მასპინძლობს სლავომირ სმიჩეკი, ვიცე-რექტორი განათლებისა და ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით. მობილობის ფარგლებში, კატოვიცეს ეკონომიკის უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და ერაზმუს+ ის პროგრამით მიმდინარე სემესტრში მყოფ უცხოელ გაცვლითი პროგრამის სტუდენტებს, შესაძლებლობა ჰქონდათ დასწრებოდნენ კახა შენგელიას სალექციო კურსს შემდეგ თემაზე: The Great Silk Road/ The History of Georgia.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტსა და კატოვიცეს ეკონომიკის უნივერსიტეტს შორის უკვე მრავალი წელია ერაზმუს+ ის კრედიტ მობილობის პროექტი წარმატებით ხორციელდება.
არსებული თანაშრომლობის ფარგლებში ორივე უნივერსიტეტის სტუდენტებს, აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს შესაძლებლობა ჰქონდათ გაეზიარებინათ პრაქტიკა სწავლებისა და სამუშაო კუთხით.

Kakha Shengelia Visits University of Economics in Katowice
On June 3-7, in the frameworks of Erasmus + Credit Mobility Project, President of the International Association of University Presidents and of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia is visiting the University of Economics in Katowice.
Along with the International Relations Department of the University of Economics in Katowice, President of Caucasus University is hosted by Slavimir Smichek, Vice-Rector in Education and Internationalization Affairs. Within the framework of the mobility program, students from the University of Economics in Katowice and the students from the Foreign Exchange Program at Erasmus + program were given an opportunity to attend Dr. Kakha Shengelia's lecture course on The Great Silk Road / the History of Georgia.
It is noteworthy that the Erasmus + Credit Mobility project has been successfully implemented for many years between Caucasus University and the University of Economics in Katowice.
Within the framework of the existing cooperation, students, academic and administrative personnel of both Universities had an opportunity to share their experiences in teaching and working fields.