4 ივნისს კავკასიის სადოქტორო სკოლაში შიდასასკოლო კონფერენცია გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც დოქტორანტებმა წარმოადგინეს თემები ეკონომიკისა და მენეჯმენტის მიმართულებით. კონფერენცია გაიმართა ორ ენაზე. მონაწილეთა ნაწილმა მოხსენება გააკეთა ქართულ ენაზე, ნაწილმა - ინგლისურ ენაზე. კონფერენციაზე პრეზენტაციით წარდგნენ შემდეგი დოქტორანტები:
- გელაშვილი ნათია, გოგოჭური ქეთევანი - “ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცე (DCFTA) და სოფლის მეურნეობის პროდუქტებით ვაჭრობა”
- ზურაბიშვილი მედეა - “კორპორაციული ფასიანი ქაღალდების ბაზრის განვითარების ძირითადი ტენდენციები საქართველოში”
- ჯარიაშვილი ნინო - “ეკონომიკური ზრდის მსოფლიო თეორიების როლი საქართველოს თანამედროვე ეკონომიკურ პოლიტიკაში”

On June 4, 2019 the internal school conference was held at Caucasus Doctoral School, in which the PhD students presented the topics in Economics and Management. The conference was held in two languages. Part of the participants made a speech in Georgian, part - in English. The presentations were held by the following doctorates:
- Gelashvili Natia, Gogotchuri Ketevan - "Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA) and Trade in Agriculture Products"
- Zurabishvili Medea - "The main trends of corporate securities market development in Georgia"
- Jariashvili Nino - "The role of world theory of economic growth in the modern economic policy of Georgia"
- Ahmed Dara - “Good Soldier’s Value: Investigating the Major Antecedents of Organizational Citizenship Behavior”
- Elizarova Ana - “Does Government Regulation Influence Online Gambling?”
- Serebriakova Lela - “Using Household Survey Data to Analyze the Impact of Healthcare Reforms on Health Equity”