11-13 ოქტომბერს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში - „კვლევის პასუხისმგებლობიანად წარმართვა – კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში (ETHICS)“ კავკასიის უნივერსიტეტის თანამშრომლებმა მონაწილეობა მიიღეს ინტენსიური ტრენინგების სერიაში კვლევის ეთიკისა და კეთილსინდისიერების შესახებ. უნივერსიტეტს წარმოადგენდნენ: დიანა მჭედლიშვილი - ხარისხის უზრუნველყოფის დეპარტამენტის დირექტორი, თათია ჩოკორაია - აკადემიური წერის ცენტრის ხელმძღვანელი და ნინო პოპიაშვილი - უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი.
ღონისძიებას უმასპინძლა აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა. ტრენერები ამსტერდამის თავისუფალი, ჩარლზისა და მასარიკის უნივერსიტეტების პროფესორები და აკადემიური კეთილსინდისიერების ევროპული ასოციაციის (ENAI) წევრები იყვნენ.
პროექტი ითვალისწინებს მონაწილე ათ ქართულ უნივერსიტეტში შიდა საუნივერსიტეტო ტრენინგებს კვლევის ეთიკისა და კეთილსინდისიერების შესახებ.
მოკლედ პროექტის შესახებ:
პროექტის ძირითადი მიზანია კვლევის ეთიკისა და კეთილსინდისიერების მიმართულებით არსებული მექანიზმების, პროცედურებისა და სერვისების გაუმჯობესება უნივერსიტეტთა დონეზე.

11-13th of October, within the frames of the Erasmus + CBHE Programme Structural Reform Project Responsible Conduct of Research – Research Integrity and Ethics in Georgian Universities (ETHICS), representatives of the Caucasus University participated an intensive training of trainers in research ethics and integrity. The University was represented by Diana Mchedlishvili, Director of the Quality Assurance Department, Tatia Chokoraia , Head of the Academic Writing Centre and Nino Popiashvili, Associate Professor of the University.
The event was hosted by Akaki Tsereteli State University (Kutaisi, Georgia). The trainers were professors of Free University, Charles University Prague, Masaryk University and the representatives of the European Network for Academic Integrity (ENAI). The project provides university in-house trainings in ten participating Georgian universities.