30 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, კურსდამთავრებულთა დიპლომების გადაცემის საზეიმო ცერემონიალის ფარგლებში, საპატიო დოქტორის წოდება მიანიჭა მსოფლიოში გამოჩენილ მეცნიერებსა და საზოგადო მოღვაწეებს გამორჩეული საქმიანობისთვისა და განსაკუთრებული წვლილის შეტანისთვის საქართველოს განვითარებაში.
საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭათ: CETYS უნივერსიტეტის პრეზიდენტსა (მექსიკა) და „უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის“ (IAUP) პრეზიდენტს დოქტორ ფერნანდო ლეონ გარსიას (Fernando León García), იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის პრეზიდენტსა და გაეროს უნივერსიტეტის რექტორს (ტოკიო, იაპონია) დოქტორ ტშიილიძი მარვალას (Tshilidzi Marwala), მსოფლიოში ცნობილი რთული სისტემების დინამიკის მათემატიკური მოდელირების სფეროს სპეციალისტსა და ყირგიზეთის პირველ არჩეულ პრეზიდენტს (1990-2005) ასკარ აკაევს (Askar Akaev), საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის უცხოელ წევრს, ცნობილ ფრანგ ქართველოლოგს პროფესორ ბერნარ უტიეს (Bernard Outtier).

On July 30, the President of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia, within the framework of the graduation ceremony, awarded the title of Honorary Doctor to world-renowned scientists and public figures for outstanding activities and special contribution to the development of Georgia.
The title of Honorary Doctor was awarded to: President of CETYS University (Mexico) and President of the International Association of University Presidents (IAUP) Dr. Fernando León García, President of the University of Johannesburg and Rector of the United Nations University (Tokyo, Japan) Dr. Tshilidzi Marwala, the world-famous specialist in the field of mathematical modeling of the dynamics of complex systems and the first elected president of Kyrgyzstan (1990-2005) Askar Akaev, a foreign member of the Georgian National Academy of Sciences, the famous French Kartvelologist Professor Bernard Outtier.