15 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, თანამშრომლობის მემორანდუმი კომპანია "ავერსთან" და "კ. ერისთავის სახელობის ექსპერიმენტულ და კლინიკურ ქირურგიის ეროვნულ ცენტრთან" გააფორმა.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, კომპანია „ავერსის“ დამფუძნებელმა, პაატა კურტანიძემ და ავერსის კლინიკის გენერალურმა დირექტორმა, დიმიტრი ჯორბენაძემ.
მემორანდუმები ითვალისწინებს მომავალ თანამშრომლობას, საერთო პროექტების განხორციელებას და ერთობლივი ძალებით, ქვეყნისთვის პროფესიონალების გაზრდას.
თანამშრომლობის მიზანია, ხელი შეუწყოს კავკასიის უნივერსიტეტის დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტებს, მიღებული ცოდნის პრაქტიკულ გაანალიზებასა და განზოგადებაში, კვალიფიკაციის ამაღლებასა და პროფესიული უნარ-ჩვევების გამომუშავებაში, შესაბამის სფეროში დარგობრივი უნარების გაღრმავებასა და სტაჟირების/დასაქმების შესაძლებლობაში.
კომპანია "ავერსის" დამფუძნებელმა, პაატა კურტანიძემ, კახა შენგელიას და კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს კლინიკა და არსებული ინვენტარი დაათვალიერებინა და მიმდინარე სიახლეები გააცნო.

On October 15, Caucasus University signed a memorandum of cooperation with "Aversi" and the K. Eristavi National Center for Experimental and Clinical Surgery.
The memorandum was signed by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, Paata Kurtanidze, Founder of Aversi, and Dimitri Jorbenadze, General Director of Aversi Clinic.
The memoranda envisage future cooperation, implementation of joint projects and joint efforts to increase the number of professionals for the country.
The aim of the cooperation is to support the students of the Caucasus University medical doctor program in the practical analysis and generalization of the acquired knowledge; in raising their qualification and development of professional skills; in deepening knowledge in relevant fields and in internship/employment opportunities.
The founder of the company "Aversi", Paata Kurtanidze, took Dr. Kakha Shengelia and the representatives of Caucasus University on a tour of the clinic, showed them the existing inventory and introduced them to current news.