10 ივნისს, ხუდადოვის ტყის დასუფთავების აქციას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი და სტუდენტები შეუერთდნენ. აქცია ჩუღურეთის რაიონის გამგეობის ორგანიზებით გაიმართა.
აქციის მონაწილეებმა ტერიტორია საყოფაცხოვრებო ნარჩენებისგან დაასუფთავეს, წლების განმავლობაში დაგროვილი სამშენებლო და სხვა სახის ნარჩენის გატანა კი სპეციალური ტექნიკის საშუალებით განხორციელდა. ტყის მასივში ჩუღურეთის გამგეობის მიერ ასევე, სანიტარიული ჭრა განხორციელდა.
ღონისძიებაში კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, უნივერსიტეტის სტუდენტები, ჩუღურეთის რაიონის გამგებელი ზურაბ ჩიკვილაძე, საკრებულოს მაჟორიტარი დეპუტატი რიმა ბერაძე და გამგეობის თანამშრომლები მონაწილეობდნენ.

On June 10, the president and the students of Caucasus University joined the cleaning rally in Khudadovi forest. The rally was organized by Chughureti district administration.
The rally participants cleaned the area from household, construction and other wastes accumulated over the years through special machinery. Sanitation cuts were carried out by the Chugureti Council in the forest area.
President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, CU students, Chughureti district governor, Mr. Zurab Chikviladze, MP of Tbilisi City Assembly, Ms. Rima Beradze and employees of the Council took part in the event.