8 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, პუბლიკაციის "ლიბერალიზმი და საქართველო" პრეზენტაცია გაიმართა.
წიგნის ავტორები არიან კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი თემურ ხუციშვილი, კავკასიის ტურიზმის სკოლის დეკანი ნინო კალანდაძე, კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი გია ჯაფარიძე, ახალგაზრდა მკვლევარები გიორგი ჯოხაძე და გიორგი ხარებავა.
პრეზენტაციაზე აუდიტორიის წინაში სიტყვით წარსდგნენ, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, კავკასიის ტურიზმის სკოლის დეკანი ნინო კალანდაძე, ჭავჭავაძის ცენტრის დამფუძნებელი ზაზა ბიბილაშვილი, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი თემურ ხუციშვილი და წიგნის თანაავტორი გია ჯაფარიძე.
ნაშრომის „ლიბერალიზმი და საქართველო“ შექმნით, ავტორების მიზანი იყო საზოგადოებაში ლიბერალიზმთან მიმართებით არსებული ინფორმაციული დეფიციტის შევსება, ლიბერალიზმის განმარტება კლასიკური გაგებით.
პუბლიკაცია "ლიბერალიზმი და საქართველო" გამოსცა ჭავჭავაძის ცენტრმა კონრად ადენაუერის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ბიუროს მხარდაჭერით.

On June 8, a presentation of the publication "Liberalism and Georgia" was held on the campus of Caucasus University.
The authors of the book are Caucasus University Professor Temur Khutsishvili, Dean of Caucasus School of Tourism, Nino Kalandadze, Caucasus University Invited Lecturer Gia Japaridze, young researchers Giorgi Jokhadze and Giorgi Kharebava.
The President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, the Dean of Caucasus School of Tourism, Nino Kalandadze, the founder of the Chavchavadze Center, Zaza Bibilashvili, the professor of Caucasus University Temur Khutsishvili and the co-author of the book Gia Japaridze delivered speeches in front of the audience.
In creating the work "Liberalism and Georgia", the authors aimed to fill the information deficit in the society regarding liberalism: the definition of liberalism in the classical sense.
The publication "Liberalism and Georgia" was published by the Chavchavadze Center with the support of the Konrad Adenauer Foundation South Caucasus Bureau.